BURDUR BUCAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adem Tolunay Fen Lisesi Tübitak 4004 Endüstri 4.0 İçin Eğitim Projesinde

Adem Tolunay Fen Lisesi Tübitak  4004 Endüstri 4.0 İçin Eğitim Projesinde

20-06-2018

Bursa Tofaş Fen Lisesinin Endüstri için Eğitim 4.0 Tübitak 4004 Projesine okulumuz 9.sınıf öğrencilerinden Yusuf Emir Altınkaynak ve Mehmet Oğuz gitmeye hak kazanmışlardır.Türkiye’de 80 öğrencinin yararlanacağı bu eğitimde robotik,simülasyon,nesnelerin interneti ,yapay zekakonularında öğrencilerimizin 21.yüzyıla hazırlanmaları hedeflenmektedir.Türkiye’de bir ilk olarak bir Fen Lisesi ile bir fabrikanın ortak amaçla yapacağı bu çalışmanın birçok kuruluşa ve öğrencilerimize ilham vermesi dileğiyle mutluluk duyuyoruz.

20-06-2018

 Adem Tolunay Fen Lisesi  okul müdürü Nermin Uluışık hızla gelişen teknolojide, teknolojiye uygun olarak öğrencilerimizin bu tür çalışmalara katılımlarının kendisini çok mutlu ettiğini belirtti. Yeni bilgilere ihtiyacımız olduğunu söyledi.

Müdür başyardımcısı Hulisi Artukoğlu küçük dokunuşlarla öğrencilerimizi bu tür faaliyetlere yönlendirmenin daha küçük yaşlarda bilimsel farkındalık meydana getirdiğini ve daha 15-18 yaşlarda bilimsel faaliyetlerde bulunmanın milli sanayimiz için bir kazanç olabileceğini dile getirdi.


20-06-2018

 

  

Fizik Öğretmeni Türkay Hayta öğrencilerimizin mesleki hayatlarında bu tür eğitimlerin bir kariyer basamağı oluşturacağını ve yaşam başarısı getireceğini belirtti.Bu pırıl pırıl gençlerin farkındalık oluşturularak Türk gençliğine yön vereceğini bilim ve teknoloji alanında girişimcilik faaliyetlerine ileride katılmayı ümit ettiklerini, öğrencilerimiz için yeni bir bakış açısı ve vizyon oluşturacağını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Konak Mah. Süleyman Demirel Bulvarı E. Hükümet Konağı No.16 Bucak/Burdur - Santral (248) 325 10 49 ... (248) 325 32 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.