BURDUR BUCAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Bucak Bilim Festivali (Bucak Bilfest)” adlı TÜBİTAK 4007 projesi kabul edildi.

“Bucak Bilim Festivali (Bucak Bilfest)” adlı TÜBİTAK 4007 projesi kabul edildi.

Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Bucak Bilim Festivali (Bucak Bilfest)” adlı TÜBİTAK 4007 projesi kabul edildi.

 

 

02-01-2019

Emin Gülmez Ortaokulu öğretmenlerinden Alper Kansu, Ömer Abalı, Esma Yitik ve Emine Evrim Arlı Konu tarafından Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına hazırlanan proje, Nisan ayinda Bucak ‘ta dört gün sürecek olup, katılımcı öğrenciler 30’a yakın atölyede farklı bilimsel çalışmalar, deneyler, robotik kodlama, Stem, 3D yazıcılar ile tasarım gibi pek çok yenilikçi ve  bilimsel alanda birebir eğitim alma şansına sahip olacak.Ayrıca festival boyunca her gün serbest etkinlikler alanında öğrenciler ve halka açık olarak ilgi çekici deneyler, etkinlikler, konserler, bilimsel şov ve gösteriler, gökyüzü gözlemleri, planetaryum ve sanatsal etkinlikler ile de yaklaşık 10 bin kişiye erişilmesi planlanıyor.

 

 

 

 

 

 

 

02-01-2019

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu TÜBİTAK’ın en prestijli projelerinden olan 4007 kodlu Bilim Şenlikleri  Destekleme Programı  kapsamında bu yıl  ülke genelinde 50 projeye destek sağlandı. Bu açıdan Burdur ´da ilk ve tek olma özelliğini de taşıyan Bucak Bilim Festivali projesi

Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bucak Kaymakamlığı, Burdur Mehmet Ersoy Üniversitesi, Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler MYO, Hikmet Tolunay MYO, Bucak Teknoloji Fakültesi ve Emin Gülmez Ortaokulu işbirliği ile yürütülecek.

TÜBİTAK 4007 Bucak Bilim Festivali ile çeşitli bilim dallarında uzman bilim insanları ile katılımcıların gerçekleştireceği söyleşilerin bilime, bilimsel bilgiye ve bilim insanına yönelik bakış açısının olumlu yönde gelişmesine katkıda bulunması sağlanacak.


Festival 9-10 -11 ve 12 Nisan 2019 tarihlerinde Bucak ´ta gerçekleşecek.

 

 

 

 

Konak Mah. Süleyman Demirel Bulvarı E. Hükümet Konağı No.16 Bucak/Burdur - Santral (248) 325 10 49 ... (248) 325 32 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.