BURDUR BUCAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ NEŞET YAZAR YENİ AÇILAN BUCAK ZEKA PARK'I ZİYARET ETTİ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ NEŞET YAZAR YENİ AÇILAN BUCAK ZEKA PARK'I ZİYARET ETTİ

Bucak Zeka Park'ı inceleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet YAZAR, " Öğrencilerin birçok beceriye sahip olacağı, bedensel ve zihinsel olarak kendilerini geliştirebileceği bir ortam oluşturulmuş. İnşallah Bucak'ımıza hayırlı olur. Böyle bir ortamın hazırlanmasında emeği geçen herkesi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim." Sözleriyle duygularını dile getirdi.

Yetkililer Bucak Zeka Park'ta yapılan etkinlikleri şöyle sıraladılar;

Bucak Zeka Park'ta 5 farklı atölye vardır.

-Akıl zeka oyunları atölyesi

-Robotik kodlama atölyesi

-Stem atölyesi

-Hobi edinme atölyesi

-Spor etkinlikleri atölyesi

 

-Akıl zeka oyunları atölyesinde birbirinden farklı kutu oyunları ve çocuklarımızın sayısal, sözel, görsel zekalarının gelişimi için kağıt kalem oyunları da vardır. Ayrıca kendi tasarladığımız ahşap oyunlarla da çocuklara eğlenceli vakit geçirmesi için olanak sağlıyoruz.

-Robotik kodlama atölyesinde aşama aşama ilerleyebilecekler robot setlerimiz ile çocukların önce somut olarak eline alabilecekleri kod blokları ile kodlamanın temelini atıyoruz. İlerleyen seviyelerde bu kodları tabletler aracılığı ile robota aktarmalarını sağlıyoruz. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar robotlarımız ile çocuklar algoritma ve kodlama mantığını öğrenip hayal gücüne göre kendilerinin bir robot tasarlamalarını istiyoruz. Robotik kodlama atölyesinin devamında 3D Modelleme ve 3D yazıcı eğitimi vardır. Çocukların bilgisayar üzerinden basit düzeyde 3 boyutlu çizimleri ile başlayarak ileri düzeyde çizimlere geçilecek ve çizimleri 3D yazıcılarla basacaklardır.

-Stem atölyesinde ise çocuklara verilen malzemeler ile bir soruna karşılık çözüm üretmeye çalışacaklar ve bu çözümü uygulayacaklardır. Çalışan mekanizmalar, elektrik devreleri, fen deneyleri vb gibi etkinlikler yapacaklardır.

Hobi edinme atölyesinde çocuklar biraz teknolojiden uzaklaşarak el işçiliklerini geliştireceklerdir. Ahşap işleme, ahşap yakma ve boyama, string art, etamin, kil, alçı şekillendirme gibi etkinlikler ile çocuklarımızın günlük hayatta da işlerine yarayacak etkinlikler yapılacaktır.

Spor etkinlikleri atölyemiz de çocuklar çeşitli spor dallarını tanıyacak ve hepsini yapma fırsatı bulacaktır. Yanlış beslenme ve hareketsiz yaşam nedeniyle çocuklarımız obeziteye doğru yol almaktadır. Spor atölyemizde çeşitli sporlar ile çocuklarımızı harekete geçireceğiz.

16-07-202116-07-202116-07-202116-07-202116-07-202116-07-202116-07-2021

Konak Mah. Süleyman Demirel Bulvarı E. Hükümet Konağı No.16 Bucak/Burdur - Santral (248) 325 10 49 ... (248) 325 32 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.