BURDUR BUCAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE 2020-2021 SENE SONU DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İLÇEMİZDE 2020-2021 SENE SONU DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Ertuğrul Gazi Ortaokulu Konferans Salonu'nda İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet YAZAR' ın başkanlık ettiği toplantıya, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Recep YILDIZ, Yavuz AYDIN, Muzaffer ERDOĞAN ile Temel Eğitim ve Ortaöğretim Okul Müdürleri katıldı. Toplantıda 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı genel değerlendirmesi yapıldı. Pandemiden dolayı çoğunlukla uzaktan eğitim şeklide geçen eğitim öğretim yılında öğrencilerin zorlandığı görüldü. Ancak yüz yüze eğitim kadar olmasa da uzaktan eğitimin de verimli geçtiği gözlemlendi. Öğretmen ve öğrencilerin çabalarının bu dönemin daha az hasarla geçilmesini sağladığı ifade edildi.

Neşet YAZAR "Bildiğiniz üzere pandemiden dolayı okulların bir açık bir kapalı olması 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının belirsizlik içinde geçmesine neden oldu. Bu belirsizliğe rağmen başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirdik. Bu başarı idareci, öğretmen ve öğrencilerin gayretiyle gerçekleşti. Gayretlerinden dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında inşallah pandemi olmadan, öğretmen ve öğrencilerimizin yüksek motivasyonuyla başarılı bir yıl geçireceğimizi ümit ediyorum. Biz de müdürlük olarak okullarımıza elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Recep YILDIZ, Yavuz AYDIN, Muzaffer ERDOĞAN kendi bölümleriyle ilgili değerlendirmeleri paylaştılar. Sene sonu işlemleri ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususları dile getirdiler. Toplantıda meslek liselerinin önemine de değinildi. Öğrencileri meslek liselerine yönlendirmek gerektiği, bunun için de meslek liselerinin tanıtımının yapılmasının yönlendirmede faydalı olacağı belirtildi.

Toplantıda 2021 LGS değerlendirmesi de yapıldı. Yine pandemiden dolayı öğrencilerin yaşadıkları zorluklar dile getirildi. Öğretmenlerin, öğrencilerin motivasyonlarını sürekli yüksek tutmaya çalıştıkları ve onları sınava hazırlamaya çalıştıkları gözlemlendi. Ancak eğitimin büyük bir kısmının uzaktan olması sınava olan motivasyonu sağlamada zorluklar yaşandığı ifade edildi. Neşet YAZAR, pandemiden dolayı yeterince deneme sınavı yapılamadığı, öğrencilerin kendilerini sağlıklı bir şekilde ölçemediğini fakat her şeye rağmen, tahmini sonuçlara göre öğrencilerin durumunun kötü olmadığını söyledi. Tercih döneminde Rehber Öğretmenlerin yönlendirmelerine ihtiyaç duyulduğunu dolayısıyla da öğretmenlerimize büyük iş düştüğünü ifade etti. Bir sonraki sene işin baştan sıkı tutulması, yeterli deneme sınavıyla ve yüksek motivasyonla öğrencilerin sınava hazırlanması gerektiğini söyledi.

Toplantı dilek ve temennilerle sona erdi.

29-06-2021

Konak Mah. Süleyman Demirel Bulvarı E. Hükümet Konağı No.16 Bucak/Burdur - Santral (248) 325 10 49 ... (248) 325 32 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.