BURDUR BUCAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde Gezici Öğretmen Sınıfı Pilot Uygulaması başladı.

İlçemizde Gezici Öğretmen Sınıfı Pilot Uygulaması başladı.

10. Kalkınma Planı, Orta Vadeli Program ve MEB Stratejik Planında yer alan hedefler doğrultusunda her çocuğun ilkokulu başlamadan önce en az bir yıl okul öncesi eğitim alması hedeflenmektedir. Bu kapsamda ikamet ettikleri yerleşim yerlerinde okul öncesi eğitim kurumu bulunmayan öğrenciler taşımalı eğitime alınamadığından Gezici Öğretmen Sınıfı Pilot Uygulaması projesi planlanmıştır.

Bu proje kapsamında mahallelerinde (köylerinde) okulöncesi eğitim kurumu bulunmayan okul öncesi çağ nüfusu içerisinde (36-66 aylık) yer alan öğrenciler tespit edilerek Müdürlüğümüzce planlama yapılmıştır. Planlamaya göre İlçemizde Çobanpınar, Beşkonak, Karacaören, köyleri proje kapsamına alınmıştır.  

Proje kapsamında Gezici Öğretmen olarak Karacaören Atatürk İlkokulu Öğretmeni Fatma EROL görevlendirildi.

Eğitim öğretim; Karacaören Atatürk İlkokulu anasınıfı, Beşkonak Kur’an Kursu binası, Çobanpınar Kocayer İlkokulunda(Kapalı durumda bulunan bu okulumuz, Kaymakamlık ve Belediyemizin destekleri ile tekrar eğitim öğretime başladı.) yapılmaktadır.

 Öğretmenimize eğitim faaliyetlerinde kullanacağı kırtasiye malzemeleri, oyuncaklar ve diğer malzemeler ihale yöntemiyle alındı; kiralanan araçla birlikte öğrencilere ulaşımı sağlandı.

Projede emeği geçen başta Kaymakamlık ve Belediyemiz olmak üzere Okul öncesi Öğretmenimiz Fatma EROL’a ve velilerimize teşekkür ederiz.


05-02-201805-02-201805-02-201805-02-201805-02-2018

 

 

Konak Mah. Süleyman Demirel Bulvarı E. Hükümet Konağı No.16 Bucak/Burdur - Santral (248) 325 10 49 ... (248) 325 32 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.