BURDUR BUCAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda düzenlenen etkinlikle Kuş Yuvaları Okul Bahçelerine Asıldı

Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda düzenlenen etkinlikle Kuş Yuvaları Okul Bahçelerine Asıldı

Bucak Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Bucak’ta şehir merkezinde bulunan okulların okul bahçelerinde bulunan ağaçlara asılmak üzere hazırlanan kuş yuvaları asılmaya başlandı.

Bucak Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ormanların bekçileri olan kuş popülasyonunu artmasına katkıda bulunmak için ilçe merkezinde bulunan okulların bahçelerindeki ağaçlara kuş yuvası asım çalışmaları Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda başladı.Etkinliğe İlçe Kaymakamı Yalçın SEZGİN, Isparta Orman Bölge Müdürlüğü Orman Zararlılarıyla Mücadele Şube Müdürü Nevzat SİCİMLİ, Bucak Orman İşletme Müdürü Ramazan KOLSUZ, Kamu Kurumu ve Okul Müdürleri, Basın Mensupları, Mehmet Akif ERSOY İlkokulu öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda kuş yuvası asım etkinliğine katılan Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin öğrenciler ile sohbet ederek doğayı beraber paylaştığımız çanlıları koruma bilinci içerisindeki çocuklarımızın olması sevindirici bir şey olduğunu ifade etti. Sezgin “Derslerinizde de görmüşsünüzdür. Yararlı olsun zararlı olsun tüm canlıların doğayı korumada bir denge sağlamaktadır. Bunun için biz insanlar tüm canlıları korumalıyız” dedi.

Bucak Orman İşletme Müdürü Ramazan Kolsuz “Doğada ormanlarımızın bekçisi olan kuşlarımızın artması için bir etkinlik düzenledik. Kuş yuvalarını ormanlara, şehirlerde park ve bahçelere, okul bahçelerine asıyoruz ki, kuşlar yavrularını güvenli bir ortamda büyütebilsinler. Buralarda etrafta bulunan tırtıl ve larvaları, böcekleri yiyerek nesillerinin devamını sağlasınlar” dedi. Kolsuz, biyolojik mücadeleye katkıda bulunduklarını dile getirirken ormanlarda kesinlikle kimyasal mücadele yapılmadığını, kuş neslinin azalmasında da asıl etkenin kimyasal mücadeleler ve tarımsal ilaçlamalar olduğunu ifade etti.

Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, Bucak Orman İşletme Müdürü Ramazan Kolsuz, orman işletme personelleri, öğrenciler ve öğretmenler ile birlikte Mehmet Akif Ersoy okul bahçesindeki ağaçlara kuş yuvası asıldı.

28-09-201828-09-201828-09-201828-09-2018

Konak Mah. Süleyman Demirel Bulvarı E. Hükümet Konağı No.16 Bucak/Burdur - Santral (248) 325 10 49 ... (248) 325 32 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.