BURDUR BUCAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE AKIL VE ZEKA OYUNLARI "OYUNCU BEYİNLER" TURNUVASINDA TÜRKİYE 3.SÜ İLÇEMİZDEN

TÜRKİYE AKIL VE ZEKA OYUNLARI

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu(TAZOF) tarafından düzenlenen Oyuncu Beyinler turnuvasında 8516 ilkokul öğrencisi arasından 1.ve 2.turları geçip finallere kalan Melih ALTUNDAŞ finalde Türkiye 3.sü olup ilimizi ve ilçemizi başarı ile temsil etti. Ayrıca aynı turnuvada ortaokul kademesinde 6719 katılım ile Nadir OFLAZ Türkiye 35.liği ve Halenur UYSAL Türkiye 88.liği elde etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet YAZAR, yarışmada dereceye giren öğrencileri tebrik etti ve Türkiye 3. sü olan Melih ALTUNDAŞ'a Başarı Belgesini makamında takdim etti. İlçemizdeki Akıl ve Zeka Oyunları kapsamında yapılan farkındalık çalışmalarına ve projelerine değinen Neşet YAZAR başarıların artması temennisinde bulundu. Öğrencilerin danışmanlığını yapan Keziban ÖZDEMİR TEZCAN'ı da çalışmalarından dolayı tebrik etti.

OYUN KÜLTÜRÜNÜN farkındalığının, zihinsel gelişime katkısının önemine değinen Danışman Öğretmen Keziban ÖZDEMİR TEZCAN önümüzdeki yarışmalarda ve projelerde daha fazla öğrenciye ulaşılmasının daha fazla öğrencinin başarılı olmasını sağlayacağına inandığını ifade etti.

17-07-202117-07-2021

Konak Mah. Süleyman Demirel Bulvarı E. Hükümet Konağı No.16 Bucak/Burdur - Santral (248) 325 10 49 ... (248) 325 32 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.